دانلود کارآموزی تجزیه تحلیل و طراحی سیستم کتابداری کامپیوتری

گزارش کارآموزی تجزیه تحلیل ,طراحی سیستم کتابداری کامپیوتری,قانون تجارت الکترونیک,تجزیه و تحلیل به روش UML,بانک اطلاعات SQL SERVER2000,زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک 6

هم اکنون فایل با موضوع دانلود کارآموزی تجزیه تحلیل و طراحی سیستم کتابداری کامپیوتری آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فهرست مطالب

تجزیه و تحلیل به روش UML

قانون تجارت الكترونیك

قانون تجارت الكترونیك

سناریو

دلیل استفاده از روش UML

RATIONAL ROSE

نمودار مورد کاربرد (USECASE DIAGRAM)

نمودار کلاس (CLASS DIAGRAM)

نمودار توالی : (SEQUENCE DIAGRAM)

نمودار همکاری: (COLLABORATION DIAGRAM)

نمودار فعالیت: (ACTIVITY DIAGRAM)

ابزار طراحی برنامه

دلیل استفاده از بانک اطلاعاتی SQL SERVER2000

استفاده از برنامه ویژوال بیسیک 6

طراحی برنامه

ساختار جداول در SQL

امکان سنجی کاربری نرم افزار

سیستم کتابداری الکترونیکی

تجزیه و تحلیل به روش UML

بانک اطلاعات SQL SERVER2000

زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک 6

قانون تجارت الكترونیك

در تاریخ 9/5/81 دولت جمهوری اسلامی به این نتیجه رسید كه داخل شدن در مباحث تجارت الكترونیك امروزه به یكی از مباحث مهم و واقعیت‌های اساسی اقتصاد جهانی تبدیل شده است. هر چند که از لحاظ حقوقی و چه از لحاظ فنی مسأله، موضوع قابل بحثی می‌نمود لیكن در این تاریخ كلیت قضیه به عنوان (سیاست تجارت الكترونیك) به تصویب هیأت دولت رسید: كابینه تصمیم گرفت مسوولیت امر را به سه وزارتخانه بازرگانی، علوم و ارتباطات بسپارد. پس از آن بود كه لایحه قانون تجارت الكترونیك تهیه و تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.

همواره عرصه‌های جدید كه بر روی زندگی بشریت باز می‌شوند با مشكل عمده‌ای به نام فقدان قانونمندی لازم مواجه هستند. بحث تجارت در اینترنت نیز از این قاعده مستنثی نیست. البته این مشكل تنها مختص كشور ما نیز نبوده است بلكه بسیاری از دیگر كشورهایی نیز كه پیش از ما به اهمیت مباحث تجارت در اینترنت واقف شده‌اند با چنین مسأله‌ای مواجه بوده و هستند.

حدود 6 دهه پیش كه اینترنت در ایالات متحده متولد شد دنیایی جدید ولی مجازی را به ارمغان آورد كه به نوعی همزاد جهان طبیعی می‌نمود. شاید بتوان محیط سایبر را به سایه‌ی جهان طبیعی تشبیه نمود كه هر آنچه در آن وجود دارد می‌تواند در محیط جدید نیز به وجود آید.

البته محیط جدید هر چند امكان ایجاد بسیاری از امكانات محیط طبیعی را در خود جمع كرده بود لیكن می‌توانست با مؤلفه‌هایی همانند سرعت و دقت، اوضاعی به مراتب بهنجار‌تر و آماده‌تر را در اختیار جهانیان قرار دهد. از این رو بود كه اینترنت به سرعت وارد عرصه‌های مختلف زندگی بشری شد. یكی از این عرصه‌ها تجارت الكترونیك بود كه به سرعت مؤلفه‌های قدیمی و سنتی تجارت را با تحولاتی عمیق روبه‌رو ساخت. سال‌ها و قرن‌ها تا جدال با شیوه‌های معمول خود توانسته بودند دنیایی را فراروی خویش خلق نموده و به اتكای آن سنتی را به عنوان سنت تجاری ابداع نمایند. هر چند تجار به واسطه روحیات ترقی‌خواه خویش از هر پیشرفتی كه بشریت به آن نائل می‌شد برای ترقی سنت خویش سود می‌برد لیكن چه فتح دریا و چه ایجاد انقلاب صنعتی و پس از آن به صدا درآمدن سوت قطارها هیچ یك نمی‌توانست به اندازه انقلاب اطلاعات در تحولات مؤثر واقع شوند. هر چند تمام تحولات گذشته باعث خرق عادات شده بودند لیكن ICT توانست انقلابی در كلیت عادات و رویه‌های موجود ایجاد نماید.

این مسأله تا بدانجا پیش رفت كه اگر كشوری به تجارت در اینترنت بی‌توجهی نشان دهد در عرصه بین‌المللی با یك انزوای خود خواسته و منطقی مواجه خواهد شد. هم‌اكنون برآوردها نشان می‌دهد كشورهایی كه تا سال 2010 میلادی نتوانند خود را به بازیگر عرصه‌های ICT تبدیل نمایند پس از آن تنها به تماشاگران این عرصه تبدیل خواهند شد زیرا فاصله‌ها به قدری افزایش یافته‌اند كه دیگر پر كردن آنها از جمله محالات تلقی می‌گردد. دنیای متمدن به مثابه ماشین بسیار پیشرفته مرسدس بنزی بود كه با سرعت نهایی خود در حال حركت بوده و جهان سوم سوار بر چهارپای خسته خویش در حال پیمودن این راه می‌بود. لیكن كشورهای پیشرفته هم‌اكنون از ماشین خود پیاده شده و سوار بر فضاپیماهای مافوق صوت شده‌اند. حال تصور كنید كه چگونه می‌توان با چهارپای لاغر خویش به گرد این فضاپیماهای پیشرفته رسید. در این نوشته سعی ما بر این است تا با دقت در متن قانون تجارت الكترونیك، مصوب مجلس شورای اسلامی و مقایسه آن با واقعیت‌های موجود در e – commerc به نقاط قوت و ضعف قانونمندسازی این فضای جدید در كشورمان بپردازیم.

الف) تصویب قانون:

لایحه تقدیمی به مجلس شورای اسلامی پس از بحث در مجلس در تاریخ