پاورپوینت تجزیه و تحلیل سیستم اندازه گیری (msa)

تجزیه و تحلیل سیستم اندازه گیری,تجزیه و تحلیل سیستم اندازه گیری msa,تجزیه و تحلیل سیستمهای اندازه گیری msa,تجزیه و تحلیل سیستم های اندازه گیری,تجزیه تحلیل سیستم اندازه گیری,کتاب تجزیه و تحلیل سیستم اندازه گیری,تجزیه تحلیل سیستم های اندازه گیری

هم اکنون فایل با موضوع پاورپوینت تجزیه و تحلیل سیستم اندازه گیری (msa) آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود پاورپوینت با موضوع تجزیه و تحلیل سیستم اندازه گیری یا (msa)،

در قالب ppt و در 15 اسلاید، قابل ویرایش، شامل:


مقدمه

فرآیند اندازه گیری

خطاهای سیستم اندازه گیری

تعیین میزان تمایل سیستم اندازه گیری

توانایی ابزار اندازه گیری

مراحل محاسبۀ شاخص توانایی ابزار اندازه گیری

جدول معیار پذیرش

تکرار پذیری و مراحل محاسبه تکرار پذیری

مراحل محاسبۀ تکرار پذیری

تکثیرپذیری

مراحل محاسبه تکثیر پذیری و شاخص R&R

شاخص R&R

اظهار نظر در مورد شاخص R&R

مقادیر RFبخشی از متن پاورپوینت:

بهره گیری از تحلیل هایی که با استفاده از اندازه گیری و ارقام جمع آوری شده صورت می گیرد، به کیفیت سیستم اندازه گیری ارتباط دارد. اگر کیفیت سیستم اندازه گیری و در نتیجه، کیفیت ارقام حاصل از آن پایین باشد، تجزیه و تحلیل فرآیند اعتبار مناسبی نخواهد داشت. علاوه بر ISO9000 در VDA و بخصوص در QS9000، بر انجام برخی از مطالعات به منظور تعیین توانایی سیستم اندازه گیری تأکید شده است. بنابراین باید مطالعات آماری مناسبی برای تجزیه و تحلیل تغییرات سیستم اندازه گیری تحت عنوان «تجزیه و تحلیل سیستم اندازه گیری (MSA)» انجام گیرد.

فرآیند اندازه گیری:
فرآیند اندازه گیری، فرآیندی تولیدی است که محصول آن ارقام است. داشتن چنین دیدگاهی نسبت به فرایند اندازه گیری بسیار مفید است، زیرا با این دیدگاه، تمامی تکنیک ها و ابزارهایی را که در فرآیندهای تولید استفاده می شوند می توان به کار گرفت. در شکل زیر این فرایند نشان داده شده است.

خطاهای سیستم اندازه گیری:
به هنگام اندازه گیری خروجی فرآیندها، همیشه پراکندگی مشاهده می شود. این پراکندگی ناشی از دو عامل زیر است:
1. فرایند تولید: به خاطر وجود تغییرات فرآیند تولید، اندازه های قطعات تولید شده با هم متفاوت است.
2. سیستم اندازه گیری: روش های مختلف اندازه گیری و نقص هایی که در سیستم های اندازه گیری وجود دارد باعث می شود در اندازه گیری های مکرر یک قطعه، نتایج یکسانی بدست نیاید. به طور کلی، رابطۀ بین این پراکندگی ها به صورت رابطۀ زیر قابل بیان است .

پراکندگی ناشی از سیستم اندازه گیری+ پراکندگی ناشی از فرایند تولید= کل پراکندگی مشاهده شده ...